jak wypożyczyć samochód poradnik

Jak wypożyczyć auto? – Wskazówki dla Kobiet – Jak wynająć samochód bez pomocy faceta

Wypożyczenie luksusowego samochodu podczas planowania podróży prywatnej lub służbowej może być naprawdę wspaniałym doświadczeniem. Co ciekawe, okazuje się, że tylko ponad 30% kobiet w Polsce posiadających prawo jazdy – korzystało z wynajmu krótkoterminowego auta z wypożyczalni i posiada wiedzę – jak wypożyczyć samochód?

Zmiany nawyków podróżniczych spowodowane pandemią wpłynęły na gwałtowny wzrost zainteresowania usługami “Rent a Car”. Z tej przyczyny, coraz więcej kobiet zastanawia się – jak wypożyczyć auto, albo jak wynająć samochód na firmę. Długie, samotne podróże mogą być jedną z najlepszych części życia każdej z nas! Warto zauważyć, że coraz częściej na polskich drogach spotyka się podróżujące w pojedynkę panie w szybkiej, luksusowej furze z wypożyczalni. Jeśli chcesz dołączyć do tego grona – zapraszam Cię do zapoznania się z moim krótkim tekstem. 

Sprawdź również: sportowe i luksusowe samochody do wynajęcia w ramach oferty Global Elite Car

  • Czy opłaca się wypożyczyć samochód luksusowy?
  • Jak wynajmować auta?
  • Jak bezpiecznie wynająć samochód?
  • Jak wypożyczyć samochód w Polsce?
  • Wypożyczalnia samochodów
  • Podsumowanie

Czy opłaca się wypożyczyć samochód luksusowy?

Nie podlega dyskusji fakt, że musimy nauczyć się dbać o siebie podczas podróży, a jeśli kobieta pokonuje trasę samotnie – wyjazd musi być przyjemny i bezpieczny! Nie od dziś wiadomo, że siedząc za kierownicą luksusowej fury – możemy poczuć się naprawdę elitarnie, pewnie i jednocześnie zyskujemy niesamowitą kontrolę nad pojazdem.

Samotne podróżowanie samochodem może być bardzo osobistym, ekscytującym i niezapomnianym doświadczeniem. Osoby pokonujące długie trasy, mogą cieszyć się swobodą jazdy po drogach ekspresowych i autostradach. Czy opłaca się wypożyczyć luksusowe auto? Bez wątpienia, tak! Warto to zrobić, aby podczas wojaży zapewnić sobie najwyższy stopień bezpieczeństwa i komfortu.

Jak wynajmować auta?

Aby wypożyczyć samochód, w pierwszej kolejności należy określić swoją potrzebę, aby móc wybrać odpowiedni model pojazdu do wynajęcia. Jeśli będziesz podróżować z rodziną lub dziećmi – większy SUV może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Masz zamiar pokonywać długie trasy samotnie lub tylko ze swoim partnerem – możesz zrobić użytek ze sportowej fury. Chcesz zaimponować swoim kontrahentom podczas spotkania biznesowego w Warszawie? – luksusowy samochód to idealna opcja!

Warto jednak zauważyć, że dla kobiet – model i rozmiar auta mogą nie być jedynymi istotnymi kwestiami podczas selekcji. Należy jednak wiedzieć, że w obecnych czasach, wypożyczalnie samochodów oferują pojazdy hybrydowe, które są przyjazne dla środowiska. W przypadku, jeśli nie czujesz się komfortowo z drążkiem zmiany biegów – możesz również wybrać auto z automatyczną skrzynią biegów.

Jak bezpiecznie wynająć samochód?

Jeśli określiłaś swoje wymagania, potrzeby i już wiesz, jakie auto chcesz wynająć – to teraz należałoby wybrać  wypożyczalnię i dokonać rezerwacji samochodu. Ale trzeba mieć na uwadze istotny fakt, na polskim rynku istnieją różne firmy oferujące usługi wynajmu samochodów. W zależności od Twojej lokalizacji, możesz skontaktować się z lokalnymi wypożyczalniami samochodów, aby uzyskać najlepszy wybór modeli aut i dobrą zniżkę. Sprawdź również auta na wynajem online, aby dowiedzieć się o aktualnych cenach wynajmu, warunkach jakie trzeba spełnić, kaucja za wypożyczenie,itp. 

Musisz pamiętać, że zawsze wypada sprawdzać internetowe opinie i recenzje firmy przed podpisaniem umowy najmu. Zanim potwierdzisz wynajem online – uważnie przeczytaj warunki umowy! Sprawdź, czy musisz uiścić opłaty dodatkowe np. za nie oddanie auta na czas, itp. Zweryfikuj ogólnie, co jest wymienione w umowie. Zanim cokolwiek potwierdzisz – upewnij się, że rozumiesz wszystkie warunki. Jeśli coś jest niezrozumiałe – skontaktuj się z firmą, niech Ci wytłumaczą!

Jak wypożyczyć samochód w Polsce?

Większość profesjonalnych wypożyczalni samochodów luksusowych w Polsce akceptuje zarówno karty debetowe, jak i karty kredytowe. Należy jednak pamiętać o kilku ograniczeniach. Na początek wiele firm wymaga, abyś ukończyła co najmniej 18 lat i posiadała przynajmniej od roku prawo jazdy. Warto mieć na uwadze fakt, że wypożyczalnie mają swoje własne regulaminy wynajmu. Z tego właśnie powodu – przed dokonaniem rezerwacji i opłaceniem wynajmu, należy szczegółowo sprawdzić indywidualne wymagania wypożyczalni.

Po dopełnieniu wszelkich niezbędnych formalności, dokonaniu opłat i uiszczeniu kaucji za wynajem i po podpisaniu umowy – czeka nas kolejny istotny krok. Jest to dokonanie dokładnej kontroli pojazdu przed wyjazdem z wypożyczalni. Przed opuszczeniem miejsca odbioru – dokonaj kontroli wszelkich uszkodzeń karoserii samochodu. Upewnij się również, czy działają światła, itp. Jeśli zauważysz jakąś drobną rysę na karoserii czy plamę na tapicerce – zgłoś to!. W przypadku jakichkolwiek poważnych usterek zawsze możesz odmówić przyjęcia takiego auta i poprosić o inny pojazd!

Wypożyczalnia samochodów

Wypożyczenie samochodu w Polsce nie jest skomplikowane. Na przykład, w Warszawie jest wiele firm oferujących auta na wynajem. Zazwyczaj, w stolicy mamy do wyboru 2 podstawowe opcje najmu: wynajem długoterminowy aut osobowych oraz wynajem krótkoterminowy.

Jaka jest najlepsza wypożyczalnia samochodów? To zależy, czego oczekujesz od firmy. Jeśli uwzględniasz tylko niską cenę i nie przywiązujesz wagi do klasy samochodu – to obecnie jest wiele, globalnych korporacji, które oferują tanie auta na wynajem. W takim przypadku, Panek lub Kayak mogą spełnić te niewygórowane potrzeby.

Jeśli jednak szukasz wyjątkowego auta dla siebie lub dla swojej firmy np. Porsche Boxster 718, Ford Mustang GT, M5 czy Audi RS5 – warto sprawdzić ofertę jaką przygotowała dla swoich Klientek – lokalna wypożyczalnia samochodów sportowych i luksusowych w Warszawie. Tu może nas spotkać ogromne zaskoczenie! Z reguły, te krajowe, mniejsze firmy mają doskonałe oceny, a ich wyróżnikami są bezpieczne, luksusowe samochody, które są doskonale przygotowane do długich tras oraz bezawaryjność oferowanych pojazdów i wybitny poziom obsługi.

Podsumowanie:

Mam nadzieję, że mój artykuł Ci się spodobał i zainspiruje Cię do wypożyczenia sportowej fury oraz do bezpiecznego rozpoczęcia własnej, przyjemnej i ekskluzywnej podróży.