O czym warto pamiętać wypożyczając luksusowy samochód?

O czym warto pamiętać wypożyczając luksusowy samochód?
Opublikowano:

Wypożyczanie luksusowych samochodów to duże ułatwienie w sytuacji, gdy potrzebujemy atrakcyjny, elegancki pojazd na określony czas. Z usługi wynajmu chętnie korzystają turyści, osoby przebywające w delegacji służbowej czy organizujące ważne uroczystości, jak śluby, komunie itp. Decydując się na wynajem samochodu klasy premium, trzeba spełniać pewne warunki i przestrzegać zasad określonych w umowie. Przedstawiamy porady przy wypożyczaniu luksusowych aut, które pozwolą uniknąć problemów i ułatwią podjęcie decyzji wynajmu.

Czynniki do rozważenia podczas wypożyczania luksusowego samochodu

Co warto, pamiętać wypożyczając luksusowy samochód? Mając sprecyzowany cel, trzeba określić, jakie konkretnie auto spełni nasze wymagania. Do tego należy ustalić czas trwania wynajmu. Im jest on dłuższy, tym dzienny koszt wynajmu jest niższy. W zależności od potrzeb klientów wypożyczalnie udostępniają modele klasy średniej, a także luksusowe, sportowe, czy eleganckie limuzyny i SUV’y. Wybór powinien być dostosowany do któregoś z poniższych celów prywatnych lub zawodowych:

 • ślub, komunia, urodziny,
 • wyjazd rekreacyjny lub sportowy,
 • bankiet, gala,
 • spotkanie biznesowe,
 • impreza firmowa,
 • podróż służbowa,

Należy wiedzieć, że w przypadku wypożyczania samochodów najwyższej klasy trzeba mieć określony wiek i długi staż w prowadzeniu pojazdów, ponieważ większość firm nie udostępnia luksusowych modeli dla osób młodych. Ponadto, przy wynajmie auta premium obowiązuje dużo większa kaucja i może być konieczne dodatkowe ubezpieczenie. Wypożyczalnia samochodów luksusowych udziela wszystkich informacji w zakresie procedur i dodatkowych możliwości.

Jakie są zalecane procedury przy odbiorze i zwrocie luksusowego samochodu w wypożyczalni?

Wynajem auta wymaga złożenia dokumentów, podpisania umowy w dwóch egzemplarzach, rezerwacji i opłacenia usługi. Przed podpisaniem umowy trzeba dokładnie zapoznać się z jej treścią. Wynajem możliwy jest tylko po wpłaceniu kaucji, której wysokość zależy od danej wypożyczalni i klasy auta. Najważniejsze informacje zawarte w umowie to:

 • dane dotyczące samochodu,
 • wysokość kaucji,
 • limit kilometrowy,
 • dane o stanie benzyny w baku,
 • deklaracja dotycząca doświadczenia kierowcy,
 • dane o ograniczeniach korzystania w kraju i za granicą,
 • informacje o możliwości korzystania z auta przez inną osobę, niż podana w umowie,
 • informacje, kto może poruszać się razem jako pasażer,
 • kary za nieprawidłowe korzystanie z samochodu.

Przed wyjazdem z wypożyczalni powinno się podpisać protokół odbioru. Trzeba potwierdzić zgodność modelu i numeru rejestracyjnego z umową. Do tego ważne jest, aby sprawdzić kompletność wyposażenia, stan paliwa w baku i wskazania licznika. Należy też sprawdzić auto wewnątrz i na zewnątrz pod kątem wszystkiego, co mogłoby zostać uznane za uszkodzenie (stan karoserii i tapicerki). Po zwrocie auta przeprowadzana jest inspekcja ze strony wypożyczalni, celem, której jest sprawdzenie stanu pojazdu i zgodności użytkowania z umową.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie luksusowych wypożyczalni samochodów

Co zrobić w przypadku uszkodzenia luksusowego samochodu wynajętego od wypożyczalni? Wszystkie samochody w wypożyczalniach są ubezpieczone. Przy czym, za uszkodzenie pojazdu z winy klienta, odpowiedzialny jest on sam. Zabezpieczeniem w takim przypadku jest kaucja wpłacona przez klienta. Czy warto zainwestować w dodatkowe ubezpieczenie podczas wypożyczania luksusowego samochodu? Tak, jeśli wypożyczamy samochód bardzo wysokiej klasy. Kwota takiego ubezpieczenia jest jednak dość wysoka.

Jakie dokumenty są wymagane przy wypożyczaniu luksusowych samochodów?

Żeby skorzystać z usługi wynajmu i wyjechać autem, trzeba dopełnić formalności w zakresie dokumentacji. Przy czym każda wypożyczalnia może mieć swoje własne wymagania. Jakie dokumenty należy przedstawić przy odbiorze luksusowego samochodu w wypożyczalni? Wypożyczając jako osoba prywatna, należy okazać prawo jazdy użytkownika, który będzie poruszał się autem oraz dowód osobisty lub inny dokument poświadczający tożsamość (np. paszport w przypadku obcokrajowców). Wynajmując auto jako firma, trzeba dodatkowo przedstawić zaświadczenie o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej albo odpis z rejestru KRS.

Luksusowe wypożyczalnie samochodowe a jakość obsługi klienta

Przy wyborze wypożyczalni trzeba uwzględniać kilka istotnych czynników, jak jakość oferty, duży wybór pojazdów, opcje dodatkowe itd. Ważna jest możliwość wybrania miejsca odbioru i zwrotu auta (np. lotnisko czy hotel klienta). Jeżeli potrzebujemy samochód na specjalne uroczystości, jak ślub czy jubileusz, warto skorzystać z możliwości wynajęcia kierowcy. Stawiając na lidera w branży renomowaną firmę Global Elite Car, mogą Państwo liczyć na:

 • dobre ceny wynajmu luksusowego auta,
 • świetny stan techniczny i wizualny pojazdów,
 • bogatą i zróżnicowaną ofertę wypożyczalni,
 • elastyczne warunki i szereg dodatkowych możliwości,
 • pomoc w załatwianiu formalności.

Czytaj również: Na czym polega wynajem długoterminowy samochodu?

Twoja ocena:
Rate this post
Udostępnij: