Czy można wypożyczyć samochód bez karty kredytowej?

Czy można wypożyczyć samochód bez karty kredytowej?
Opublikowano:

Chcesz wypożyczyć auto, ale obawiasz się, że wypożyczalnia samochodów obciąży Cię kosztami, których się nie spodziewasz? Mamy dobrą wiadomość. Są wypożyczalnie, w których możliwy jest wynajem samochodu bez karty kredytowej, a także wynajem pojazdu bez karty debetowej. Wszystkie koszty są ustalone przed odebranie auta.

Standardowo, w większości wypożyczalni samochodowych na świecie, wynajem samochodu bez karty kredytowej nie jest możliwy. Aby móc wynająć auto, musisz posiadać trzy podstawowe rzeczy:

  • Dowód osobisty lub paszport;
  •  Prawo jazdy obowiązujące w danym kraju – krajowe albo międzynarodowe;
  •  Kartę kredytową, rzadziej debetową – wypożyczenie auta bez karty kredytowej jest w większości wypożyczalni niemożliwe.

Ponadto musisz pamiętać o tym, że wiele wypożyczalni aut ma dodatkowe opłaty: to opłata za przygotowanie auta do odbioru oraz kaucja (zwrotna po oddaniu samochodu), będąca zabezpieczeniem dla wypożyczalni aut.

Dlaczego wynajem samochodu bez karty kredytowej budzi obawy kierowców?

Każdy lubi mieć kontrolę nad swoimi wydatkami. Nikt nie lubi, kiedy ktoś inny pobiera pieniądze z jego konta. To nie są przejrzyste warunki. Dlatego wiele wypożyczalni stara się zapewnić klientom alternatywne formy płatności przy wynajmie auta.

W dobrej wypożyczalni wszystkie koszty powinny być znane przed podjęciem decyzji o wynajmie samochodu. To nie tylko cena za wynajem, ale też informacje o wszystkich opłatach dodatkowych, kaucjach, opłatach za odbiór auta czy podstawienie go pod konkretny adres.

Jak wypożyczyć auto bez karty kredytowej w Polsce?

Jak wspomnieliśmy na początku, wynajem samochodu bez karty kredytowej, jest możliwy.

Są wypożyczalnie, w których  możliwy jest wynajem samochodu bez karty płatniczej. Mają one przejrzysty cennik, bez żadnych ukrytych kosztów. Dlatego przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług określonej wypożyczalni po prostu warto sprawdzić wszystkie warunki.

Jak wynająć pojazd bez tradycyjnej karty płatniczej w Polsce? Wystarczy skorzystać z oferty wypożyczalni samochodów Global Elite Car. To wypożyczalnia samochodów sportowych wielu świetnych marek, prowadząca również wynajem samochodów luksusowych w Warszawie.

W Global Elite Car większość spraw załatwiasz online.

  • Odwiedzasz stronę wypożyczalni.
  • Wybierasz interesujące Cię auto.
  • Wybierasz okres wynajmu oraz daty odbioru i zwrotu.
  •  Możesz wybrać dowolne miejsca – nie musisz odbierać i zwracać auta do wypożyczalni.
  •  Opłacasz okres wynajmu i kaucję.
  •  Przy odbiorze auta pracownik sprawdza dokumenty – i to wszystko.

Nie musisz podawać danych karty kredytowej ani debetowej. Wystarczy, że masz 18 lat, prawo jazdy i dowód osobisty.

Czytaj również: Czy wynajem samochodu można wliczyć w koszty?

Twoja ocena:
Rate this post
Udostępnij: