najszybsze auta w 2022 roku

Ranking przyspieszenia samochodów – TOP w 2022 roku

O sile samochodu i kunszcie jego konstruktorów świadczy czas, w jakim rozpędza się on do 100 km/h. Istnieją modele, dla których wystarczą niecałe 3 sekundy, aby osiągnąć pełnię swoich możliwości. Oto kilka aut, które przyspieszają najszybciej na świecie.

Żądny / Żądna testów szybkich aut? Sprawdź McLaren 720S do wypożyczenia w naszej ofercie!

  1. Hennessey Viper Venom 800 

Ten samochód to prawdziwy król przyspieszenia. Potrzebuje jedynie 2,43 sekundy, żeby rozpędzić się do 100 km/h. Zastosowano w nim podwójne turbosprężarki, moc silnika wynosi 805 KM, a maksymalny moment obrotowy 985 Nm. Za niesamowite przyspieszenie odpowiada także zmodyfikowany układ dolotowy, wydajniejsze chłodzenie i układ wtryskowy. Ta maszyna nie ma sobie równych. 

  1. Bugatti Veyron 16.4 

W przypadku tej bestii, producent podaje czas przyspieszenia jako 2,46 sekundy, jednak zarejestrowany wynik to 2,8 sekundy. Po przeprojektowaniu aerodynamiki auta, jest w stanie osiągnąć prędkość ponad 407 km/h. Wersja Super Sport jest jednym z najszybszych samochodów osobowych dopuszczonych do ruchu ulicznego. 

  1. Caparo T1

Oficjalny czas przyspieszenia jaki odnotowano w przypadku tej maszyny to 2,5 sekundy. Konstrukcja tego auta jest zbliżona do bolidów, ale wyposażona w nadkola oraz światła. Silnik generuje moc 583 koni mechanicznych. Jest bardzo lekki, waży zaledwie 550 kg, co znacznie ułatwia tak szybkie rozpędzenie do 100 km/h. 

  1. Ultima GTR

Ten spektakularny samochód w 2005 roku pobił kilka światowych rekordów wśród samochodów seryjnych, pokonał Ferrari Enzo oraz McLarena F1. Od zera do setki przyspiesza w 2,6 sekundy. Tak wspaniałe osiągi zapewnia mu moc 720 koni mechanicznych, a także lekka konstrukcja ważąca 950 kg. 

  1. SSC Ultimate Aero TT

Podany przez producenta czas przyspieszenia tego pojazdu wynosi 2,78 sekundy. To prawdziwy rekordzista prędkości, który podczas Shelby Supercars Ultimate Aero Twin Turbo osiągnął na próbie prędkości 411,76 km/h. Aerodynamika auta została zoptymalizowana podczas testów w tunelu aerodynamicznym NASA. 

  1. Saleen S7 Twin Turbo 

Ta bestia o mocy 1000 koni mechanicznych rozpędza się do 100 km/h w 2,8 sekundy. Deklarowana prędkość jaką jest w stanie osiągnąć to podobno ponad 400 km/h, niestety, nie zostało to zweryfikowane podczas testów. 

Auto z najlepszym przyspieszeniem 2022

Współcześnie, auta są coraz bardziej dynamiczne, a czas, w jakim osiągają 100 km/h zmniejsza się z roku na rok. W 2022 r. na rynku pojawi się kilka nowych modeli, na które wielu fanów motoryzacji czeka z niecierpliwością. W tym roku będziemy świadkami wielu premier elektrycznych aut, np. BMW serii 7 czy Polestar 3. Jednak producenci nie podają jeszcze konkretnych parametrów przyspieszenia. Wiemy także, że w 2022 swój debiut będzie miało Porsche 718 Cayman GT4 RS, a jego deklarowane przyspieszenie do 100 km/h będzie wynosiło 3,4 sekundy. Kolejną nowość w świecie szybkich maszyn stanowi Mercedes – AMG (sprawdź: Mercedes AMG GT – wynajem) Project ONE oparty na technologii Formuły 1. Jego deklarowane przyspieszenie do 200 km/h ma nie przekraczać 6 sekund. Koncerny motoryzacyjne prześcigają się w tworzeniu nowych, bardziej wydajnych modeli, aby poszerzyć ofertę gigantów przyspieszenia.

Sprawdź naszą ofertę: wypożyczalnia samochodów sportowych

 

Zdjęcie autorstwa Daniel z Pexels